Skontaktuj się z nami:
tel. +48 52 55 90 194 oraz handel@hebanhouses.pl

#1
#2
#3

+48 601 064 327     handel@hebanhouses.pl

Polski   English  

Blog
 

Technologia budowy domu o szkielecie drewnianym.

2021-06-01Postęp technologiczny na przestrzeni ostatnich lat jest ogromny. Dotyczy to również branży budowlanej. Budownictwo szkieletowe to coraz bardziej popularna technologia. Możliwość budowy domu szkieletowego o każdej porze roku – to wielki atut.

Budynki w technologii szkieletowej łatwo zaprojektować i wykonać w standardzie energooszczędnym. Jest tak za sprawą ich głównego budulca – drewnianej ramy, która wypełniona jest wełną mineralną o doskonałych właściwościach termicznych.

Konstrukcja nośna z drewna składa się z systemu słupów opartych na poziomej belce – podwalinie zakotwionej w fundamencie. Przestrzeń między słupami wypełnia się materiałem izolacyjnym. Na zewnątrz montuje się płytę OSB, która usztywnia konstrukcje. Bezpośrednio na płycie mocowany jest styropian, który dodatkowo dociepla nam budynek.

Stropy oraz dach również wykonuje się jako konstrukcje drewniane. Zaś instalacje w konstrukcji szkieletowej rozprowadza się we wnętrzu ścian i w stropach.

Wielką zaletą prefabrykowanego budownictwa jest szybkość i dokładność realizacji. Dom z drewna w tego typu budownictwie buduje się pod klucz w ciągu trzech miesięcy. Ściany konstrukcyjne z drewna, stropy oraz więźbę dachową przygotowuje się w fabryce. Wszystkie gotowe elementy po przywiezieniu na plac budowy montuje się na przygotowanym wcześniej fundamencie.


technologia domy